Čo sa vám stane, keď si prestanete umývať vlasy

Naše vlasy sú našou pýchou. Nikto z nás si nedokáže predstaviť, že by si ich prestal umývať. Čo sa s vlasmi vlastne stane? Poďte sa pozrieť na dôsledky toho, keď prestanete používať šampón, kondicionér, masku na vlasy, sérum a ďalšie produkty.

Špindiera, na scénu!
Predstavte si, ako si to šiniete do práce s hlavou, ktorú ste si už 10 dní neumyli šampónom. Zvláštna predstava, viďte. Možno aj vám sa bude zdať, že je to úplne neprijateľné. Šport, fitko, behanie. A potom žiadny šampón? Prinajmenšom je tá predstava netradičná.

Chemikálie, ktoré si pre seba asi neželáte
Dôvodom pre zmenu by mohol byť fakt, že šampóny a ďalšie kozmetické produkty určené na ošetrenie vlasov v sebe obsahujú nebezpečné látky.

Napríklad dietylftalát je látka, ktorá vám zaistí síce páčivú vôňu vášho šampónu, ale táto chemikália je preukázateľne karcinogénna. Dokonca dokáže aj narušiť hormonálne hladiny.

Prajete si penivý šampón? Výborne. Postará sa oň laurylsulfát sodný. Aj táto látka je v poslednej dobe sledovaná pre karcinogénne účinky.

To ale zďaleka nie je všetko. Karcinogénne sú aj parabény. Tie sú pritom v mnohých kozmetických produktoch. Možno bude stáť za to sa aspoň zamyslieť nad vhodnou alternatívou.

Šampóny na prírodnej báze
Niet sa čomu diviť, že je v dnešnej dobe rakovina bežným ochorením a nikoho už neprekvapí, keď sa s ňou stretávajú stále mladšie ročníky. Možno bude stáť za to zvážiť, čo denne používame. Našťastie existujú prírodné šampóny, ktoré nič také v sebe neukrývajú. Bio a vegán produkty. Postarajú sa nielen o vôňu, ale aj o hygienu a ošetrenie vlasov. A to bez chemikálií. Čisto prírodné zložky sú navyše obohatené o esenciálne oleje, takže príjemne vonia.

Keď si prestanete umývať vlasy šampóny s parabény a ďalšími chemikáliami, bude vaša hriva nielen zdravo vyzerať, ale aj zdravá skutočne bude. Na nový styling si rýchlo zvyknete a nebudete sa už chcieť vrátiť do doby pravekej, kedy ste na seba liali chemické látky.

Sponsor

pr články

Novinky

Koupelnové trendy: Vytvořte si domácí SPA, ve kterém vaše tělo rozkvete do nové krásy

Koupelna je místo, ze které si ve svém domově můžete vyčarovat příjemné domácí SPA. Stačí se inspirovat nejnovějšími interiérovými trendy, které hovoří jasnou řečí...

Otec se chvíli po rozvodu s mámou okamžitě oženil: Toto mi ukázalo, že za tím není nic víc než mužské ego

Lenčin otec to s mámou měl už delší dobu nahnuté. Neustálé hádky, nedorozumění ve společnosti, osočování a vzájemné obviňování se táhly už přes tři...

Veronika vytváří nápadité svatební šaty. Jak vypadá výroba nejdůležitějších šatů pro ženu?

Proč svatební šaty? Jak a kdy začal váš vztah s módou?Můj vztah s módou začal již v dětství. Vždy mě bavilo prohrabávat krabice s...

Jablka pozitivně ovlivňují imunitu. Jíme je však málo

Ovoce s tradicíVěděli jste, že jablka tvoří 70% celkové úrody slovenského ovoce? Zapsaných máme až 150 různých odrůd! Mezi ty nejoblíbenější patří červenožlutá Gala,...

Otec mi dal do života tuto jednu dobrou radu: Při rozvodu mi pomohla tak, jak by to nedokázalo nic jiného

Klára odjakživa toužila po obrovské rodině. Šťastném manželství bez problémů, dětech, které se na ni budou moci spolehnout a matce a otci, kteří na...