Do boardu Škody Auto prichádza z MANu špecialista na financie a IT Christian Schenk

Christian Schenk sa stane od 1. októbra 2021 novým členom predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO za oblasť financií a IT. Vo funkcii nahradí Klausa-Dietera Schürmanna, ktorý niesol za túto oblasť zodpovednosť v predchádzajúcich piatich rokoch. Schenk bol naposledy členom predstavenstva za oblasť financií, IT a právnych záležitostí v spoločnosti MAN Truck & Bus SE. Nový tím predstavenstva ŠKODA AUTO okolo predsedu Thomasa Schäfera je tak kompletný.
Christian Schenk sa stane od 1. októbra 2021 novým členom predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO za oblasť financií a IT.

Po absolvovaní štúdia ekonómie na univerzite v Göttingene začal Schenk v roku 1999 svoju profesijnú kariéru v spoločnosti Volkswagen AG vo Wolfsburgu. V rokoch 2003 až 2006 pracoval ako vedúci koncernového útvaru revízie pre spoločnosť Europcar International vo Francúzsku a potom prestúpil na pozíciu finančného riaditeľa u koncernového importéra VW Group UK v Milton Keynes.

Následne Schenk prevzal v spoločnosti Volkswagen vo Wolfsburgu vedúce pozície v útvaroch výsledku a financovania (2009-2012) a celkového finančného plánovania (2012-2016). V rokoch 2016 až 2019 niesol zodpovednosť za oblasť controllingu značky Volkswagen osobné vozidlá.

V októbri 2019 bol menovaný za člena predstavenstva spoločnosti MAN SE za oblasť financií a zároveň aj za člena predstavenstva spoločnosti MAN Truck & Bus SE za oblasť financií, IT a právnych záležitostí. V dôsledku zlúčenia spoločnosti MAN SE s holdingom TRATON SE k 31. augustu 2021 bola dodatočná pozícia v predstavenstve spoločnosti MAN SE medzitým ukončená.

Klaus-Dieter Schürmann bol od júla 2016 členom predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO za oblasť financií a IT. V tejto dobe spoločnosť zaznamenala vynikajúci vývoj v oblasti tržieb, výsledku a rentability. V ťažkom pandemickom roku 2020 sa vďaka celému radu opatrení podarilo dosiahnuť výrazne pozitívne prevádzkové výsledky.

Schürmann pôsobí v koncerne Volkswagen od roku 1990. V roku 1995 sa stal prezidentom a CEO spoločnosti Volkswagen Credit, Inc. a členom vedenia spoločnosti Volkswagen of America. V spoločnosti Volkswagen Financial Services AG bol Klaus-Dieter Schürmann od roku 2000 do roku 2002 generálnym splnomocnencom a od januára 2003 členom predstavenstva. Navyše bol hovorcom vedenia spoločnosti Volkswagen Bank GmbH, než bol k 1. septembru 2008 menovaný členom predstavenstva spoločnosti Volkswagen Úžitkové vozidlá za oblasť financií a IT. Po piatich rokoch pôsobenia v spoločnosti ŠKODA AUTO sa Klaus-Dieter Schürmann podľa plánu vracia späť do koncernu Volkswagen, kde prevezme nové úlohy.

Thomas Schäfer, predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO, k manažérskej obmene uviedol: „Ďakujem Klausovi-Dieterovi Schürmannovi za prácu, ktorú pre spoločnosť ŠKODA AUTO vykonal. Rozhodujúcim dielom prispel k tomu, že finančný vývoj spoločnosti bol v uplynulých piatich rokoch vynikajúci. Práve v ťažkom pandemickom roku 2020 sa mu podarilo striktným riadením nákladov a hotovosti dosiahnuť výrazne pozitívny prevádzkový výsledok. Do budúcnosti mu prajem všetko najlepšie. Zároveň mám radosť, že sa nám v osobe Christiana Schenka podarilo získať nového člena predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO za oblasť financií a IT. Christian Schenk je uznávaným finančným odborníkom s medzinárodnými skúsenosťami v automobilovom priemysle. Jeho úlohou bude dosiahnuť to, aby sa naša spoločnosť stala v dlhodobom horizonte jednotkou v oblasti efektivity v kľúčovej európskej konkurencii a aby oblasť IT spoločnosti ŠKODA AUTO získala dobrú kondíciu pre budúcnosť. Pánovi Schenkovi prajem pri plnení tejto úlohy veľa úspechov a teším sa na spoluprácu s ním.“

Vymenovaním Christiana Schenka je nový tím predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO kompletný. Okrem Michaela Oeljeklausa, ktorý je od augusta 2010 zodpovedný za oblasť výroby a logistiky, a Karstena Schnakeho, ktorý od júla 2020 riadi oblasť nákupu, Thomas Schäfer svoj riadiaci tím postupne obmenil.

Johannes Neft od januára 2021 riadi oblasť technického vývoja, v marci tohto roku prišli do spoločnosti ŠKODA AUTO v osobe Maren Gräf ako členky predstavenstva za oblasť riadenia ľudských zdrojov a Martina Jahna ako člena predstavenstva za oblasť predaja a marketingu dvaja ďalší noví manažéri s dlhoročnými odbornými skúsenosťami .

Sponsor

pr články

Novinky

Sestra mi vždy záviděla muže: Až do tohoto momentu, kdy se karta obrátila a já jsem pochopila, jak se cítí

"Kateřina byla moje jediná sestra a že mezi námi byl jen něco přes roční věkový rozdíl, rozuměli jsme si lépe než všichni ostatní sourozenci....

Pokud máme pořádek ve financích, jsme rozvážnější

Jak ovlivňuje naše reakce fakt, že nemáme pořádek ve financích? Vytváří to neklid, nespokojenost a stres, protože nám mozek neustále někde na pozadí vysílá signály,...

Otce jsem naposledy viděla jako malá: Až po letech mi vysvětlil, že za jeho odchodem stála tato absurdita

Petra měla se svým otcem neuvěřitelně skvělý vztah. Byl pro ni hrdinou a vzorem zároveň, cítila se jako jeho malá princezna. Věděla, že tvrdě...

Má vaše tělo dostatek vitaminu D? Jeho přítomnost je důležitou ochranou vůči chorobám, včetně korony

Ještě donedávna vitamín D nikdo velmi neřešil. Bral se jako důležitý nanejvýš pro kosti. Dnes se však zjišťuje, že souvisí s řadou nemocí včetně...

Padparadscha

Označení Padparadscha patří pro velmi vzácný safír a znamená to lotosový květ a původ tohoto slova pramení až ze Srí Lanky. Zde jsou také...