Porovnanie parametrov HotspotShield Free x Bitdefender VPN Free: Čo vybrať?

Oplatí sa objednať Hotspot Shield Free VPN, alebo iTop VPN Free? Dôkladne sme zmerali parametre oboch služieb, rozdali body a dopadlo to 6,8/10 – 8,2/10.

Skúška rýchlosti HotspotShield Free proti iTop VPN Free, kto vyhral?

Rýchlosť pripojenia patrí najdôležitejšie parametre pri VPN, a platí to aj o Hotspot Shield Free VPN a iTop VPN Free.

V priemere sme pri prvej VPN namerali rýchlosť 85 Mb/s, porovnávaná VPN sťahovala dáta priemernou rýchlosťou 83 Mb/s. HotSpot Shield Free VPN je o 2 Mb/s rýchlejšie ako iTop Free VPN.

Zisťovali sme tiež upload, u Hotspot Shield Free VPN dosiahol hodnotu 10 Mb/s. iTop Free VPN sme priemerne namerali 89 Mb/s, je teda o 79 Mb/s rýchlejšie.

Rýchlosť odozvy bola pri prvej VPN 140 ms. Odozvu u iTop Free VPN skript nameral 13 ms. Nižšia rýchlosť odozvy je výhodnejšia, takže HotspotShield Free sa prejavila o 127 ms horšie.

Bodový súčet HotspotShield Free vs iTop Free VPN tak je 6/10 – 7/10.

Zvládne HotspotShield Free odblokovať Netflix?

Dostatočná rýchlosť je kľúčová pre odblokovanie zahraničného Netflixu, Hotspot Shield Free VPN to nezvládne. Pre odblokovanie väčšinou stačí spustiť VPN a zvoliť príslušnú krajinu, iTop Free VPN cudzojazyčný Netflix odomknúť nezvláda.

S VPN je možné odblokovať aj videá nedostupné v Česku, pričom iTop Free VPN takú funkciu má. Druhá z porovnávaných VPN funkciu odblokovania YouTube videí zahŕňa.

U VPN odporúčame ustrážiť aj ďalšie funkcie, ako je ochrana pred únikom DNS, multi-hop pripojenia a sieťové tunelovanie. Napríklad HotspotShield Free zahŕňa ochranu pred DNS únikom a iTop Free VPN napríklad neposkytuje funkciu whitelistingu.

V porovnaní funkcií je skóre 6/10 vs. 6/10.

Prekoná konkurenciu Hotspot Shield Free VPN v počte serverov a ponuke krajín?

Nedostatočná ponuka serverov môže spôsobiť nízku rýchlosť, Hotspot Shield Free VPN spravuje 1 serverov. V zozname iTop Free VPN sme zistili 1300 serverov. Prvý z porovnávaných VPN tak ponúka o 1299 menej .

Dôležitá je tiež ponuka krajín so servermi, u iTop VPN Free počas písania článku bol 1. Druhá porovnávaná VPN ponúka 1, čiže o 5 menej. V tejto disciplíne tak prehráva.

Sledujte tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých Hotspot Shield Free VPN dokáže 1. iTop Free VPN v jeden moment pripojí neobmedzene zariadenia. Výpočet ďalších parametrov nájdete v článku najlepšie VPN pre PC.

Aké platformy vedia HotspotShield Free a aké podporuje iTop Free VPN?

Podporované zariadenia patria medzi najdôležitejšie parametre pri výbere VPN, HotspotShield Free zvláda Android OS a zvláda prístroje iPhone. Druhá iTop VPN Free iPhone iOS zabezpečí, prístroje s Androidom dokáže pripojiť.

Sídlo VPN je dôležité s ohľadom na vzťah legislatívy danej krajiny a zdieľaním informácií o užívateľoch, HotspotShield Free má domov v USA. Druhá porovnávaná VPN má pôvod v Hongkongu.

Program HotSpot Shield Free VPN nebola lokalizovaná v slovenčine, iTop VPN Free slovensky tiež nie je.

V známkovaní podporovaných platforiem dosiahla HotSpot Shield Free VPN výsledku 2/10, iTop Free VPN získava známku 10/10.

Porovnanie ceny HotspotShield Free : iTop VPN Free

iTop Free VPN môžete mať za darmo, druhú z VPN môžete zaobstarať za darmo. Hodnotenie VPN za pomer ceny a funkcií je 10/10 pre prvú, respektíve 10/10 pre druhú porovnávanú VPN.

Sponsor

pr články

Novinky

Urobte si rýchly test, ktorý odhalí, ako vám starne telo a mozog

Že je vek iba číslom? To je do značnej miery pravda, ale platí to aj obrátene, než by sme chceli. Obvykle sa toto konštatovanie...

Potřebujete si zařídit kvalitní home office? A víte, že si ho celý můžete pořídit na jedno kliknutí?

Odpověď na otázku, zda má prostředí, ve kterém pracujete, vliv na vaši výkonnost a soustředění, je jasná: věda už dávno potvrdila, že tento faktor...

Dva mesiace po vypuknutí vojny na Ukrajine: české firmy menia plány a stratégie

Negatívne dôsledky rusko-ukrajinského konfliktu pocítila už väčšina českých podnikov. Zatiaľ čo v marci viac ako polovica firiem dopady na svoju prevádzku ešte len vyhodnocovala,...

Moje zdravé financie od Českej sporiteľne

Služba Moje zdravé financie od Českej sporiteľne má potenciál ozdraviť vaše financie. Bude to ale niečo za niečo. Česká sporiteľňa vo februári spustila službu Moje...

Dcera se mi nikdy s ničím nesvěřila: První těhotenství ji natolik změnilo, že udělala něco, co bych nikdy nečekala

Jana své dceři Lence nerozuměla. Někdy se jí zdálo, že ji zcela nepoznává a to, co si lidé vysvětlovali jako pubertální odcizení, se v...